Anghel Saligny – cât mai aproape de implementare

Două proiecte extrem de importante în ceea ce privește infrastructura municipiului Giurgiu, au fost aprobate de către consilierii locali în ședința extraordinară ce s-a desfășurat, joi 16 mai 2024.
Este vorba despre proiectele de hotărâri ce vizează aprobarea documentației de avizare a lucrărilor de intervenții, a indicatorilor tehnico-economici și a devizelor generale pentru obiectivele reabilitare bulevarde, străzi, alei carosabile incluse în cele două proiecte aferente zonelor 1 și 2 ale municipiului, aprobate pentru finanțare prin Programul Național de Investiții Anghel Saligny.
Reamintim străzile incluse în cele două proiecte:
➡️Zona I a municipiului – Dunării, Păcii, dr.ing.Marin Drăcea, Zăvoiului, fdt. Zăvoiului, Crângului, intr.Crângului Tudor Vianu, Filomenei, Călugăreni, fdt. Mixandrelor;
➡️Zona II a municipiului – Uzinei, Cartier Decebal-Daciei, 23 August, bd-ul Mihai Viteazu, Tineretului, Mereni, Daitei, ulicioara Mereni, Crizantemei, ulicioara Toporași, fundătura Mereni, Daliei, Toporași, intrarea Mugurilor, Narciselor, Migdalului, Viitorului, Mugurilor, Lăcrămioarelor, Trandafirilor, Rozelor, fundătura Poieniței, ulița Castanului, Pietrelor, ulița Fagului, Stupilor, fundătura Rozelor, Livezilor.

Ultima modificare: 17.05.2024 – 13:25 de către Administrator

Anteriorul Zilnic școala să ne fie, Eco-Energie, Eco-Bucurie, Pentru o frumoasă copilărie!